Цвіль не тільки псує зовнішній вигляд приміщення, має неприємний запах, а й небезпечна для здоров'я. Алергія, астма, пневмонія, головний біль, ураження внутрішніх органів - це не повний перелік наслідків, викликаних вдиханням повітря зі спорами цвілі.

Читайте далі про причини її появи і як прибрати цвіль зі стін назавжди.

Причини появи цвілі

Перш ніж починати боротьбу з цим живучим грибком, необхідно дізнатися, чому він з'явився. Якщо не виявити причину появи цвілі, навіть з озонатором вона може з'явитися знову.

Порушений мікроклімат в кімнаті, зайва вологість, низька температура - це ідеальні умови для появи і розмноження цвілі.

Якщо цвіль розростається в кутах, або на нижній частині стіни, то необхідно перевірити цілісність зовнішніх швів будинку. Через промерзання, матеріал яким закладають шви руйнується і утворюються тріщини.

Цвіль на стелі може з'явитися через недостатню вентиляцію приміщення. Грибок за меблями говорить про погану циркуляцію повітря, через що поверхня не прогрівається. Для вирішення проблеми можна переставити меблі або утеплити зовнішню стіну.

Цвіль на стінах і навіть предметах ознака надлишку вологості в будинку.

Цвіль може з'явитися через проблеми з трубопроводом або опалювальною системою.

Усунувши причину появи цвілі, можна приступати до її знищення.

Як позбутися від цвілі

Пліснява може утворитися не тільки в приміщенні, але й автомобілі. Це означає, що в автомобілі присутня зайва волога. Назавжди прибрати цвіль в машині допоможе автомобільний озонатор Triton-101.

Як прибрати плісняву в квартирі

Жити в будинку з цвіллю небезпечно, до більшості з її видів навіть небезпечно торкатися. Як прибрати чорну цвіль на кутах? Для початку необхідно відновити теплоізоляцію і герметизацію швів. Для усунення цвілі потрібно застосовувати комплексний підхід.

1. Одягніть захисні рукавички і респіратор.

2. Видаліть видиму цвіль з уражених предметів, стін.

3. Предмети, що не підлягають відновленню викидайте.

4. Обробіть поверхню одним з варіантів

a) спеціальними хімічними засобами від цвілі

b) народними засобами: маслом чайного дерева, оцтом, перекисом водню, чайною содою, пральним порошком, рідким аміаком і т.д.

c) проозонуйте приміщення;

5. Проводьте повну дезінфекцію кілька разів на місяць.

6. Не допускайте появи підвищеної вологості в приміщенні, контролюйте температуру, вона повинна бути не нижче 18 ℃.

Перед використанням агресивних хімічних засобів звільніть приміщення від дітей і тварин!

Проводити обробку від цвілі доводиться досить часто до повного її видалення і поширення. Не у всіх є час і бажання для біганини з ганчіркою по дому. Хімічні і народні засоби забирають багато часу і не гарантують 100% результату. Після застосування оцту, відбілювача, аміаку залишається неприємний їдкий запах. Як прибрати запах цвілі?

Альтернатива є - озонатор, він не тільки вбиває грибок і перешкоджає його розмноженню, але й не залишає неприємного їдкого запаху і нейтралізує запах цвілі. Озон діє на клітинному рівні, руйнуючи ДНК ланцюжки шкідливих мікроорганізмів, цвіль в повітрі і на предметах. Озонатор незамінний помічник у дезінфекції, досить включити його.

Як прибрати плісняву у ванній та кухні

Оптимальна норма вологості для санвузла 40-70%, але це не означає, що ванна повинна бути в сирому мікрокліматі. Постійно запітнілі стіни, дзеркала у ванній кімнаті можуть бути передвісниками цвілі. Перевірте витяжки, можливо вони забиті, при ремонті ні в якому разі не можна їх перекривати. Так само перевірте цілісність трубопроводу, через течу і тріщини в трубах грибок не змусить себе чекати. Насухо протирайте душову кабінку, ванну, пральну машину.

Кухня - місце приготування та прийому їжі. Категорично не можна допускати появу цвілі в цьому приміщенні. Цвіль потрапляючи в організм з їжею викликає харчові отруєння.

Як і у всіх інших кімнатах боротися з цвіллю потрібно комплексно - усунути причину, видалити цвіль, проводити дезінфекцію, не допускати сприятливих умов для її появи. Обробляти озоном можна не тільки предмети і повітря, а й продукти. Для цього існують побутові озонатори.

Побутовий озонатор розрахований на невелике приміщення і виробляє обмежену кількість озону. Наприклад, універсальний озонатор Catalina-101. Він дезінфікує повітря, продукти, воду, меблі, постільну білизну, одяг та інші предмети.

Підсумки:

Чи можна позбутися назавжди від цвілі? Однозначно ТАК! Дотримуйтеся цих порад, і Ви більше не побачите грибок в будинку:

  • Регулярно провітрюйте приміщення, якщо необхідно, встановіть витяжки;
  • Не допускайте занадто вологого і холодного мікроклімату в будинку;
  • Після вологого прибирання насухо протирайте поверхні підлоги, стін, предметів;
  • Мінімум 2 рази на місяць проводите повну дезінфекцію приміщення;
  • Слідкуйте за цілісністю сантехніки і опалювальних систем.