Як показує практика, чимало з нас виявляють обережність і застосовують засоби захисту в магазині, громадському транспорті, але цілковито розслабляються вдома і в салоні власного автомобіля. Однак там також існує високий ризик заразитися.

 

"Вірусом можна заразитися навіть в салоні власного авто. Але у нас чомусь в це не вірять і не дотримуються елементарних заходів безпеки. По роботі я багато часу приділяю опитуванням хворих, і переважна більшість вели себе саме так безвідповідально. Навіть простий грип може дати ускладнення, які доведеться лікувати декілька місяців. Тому настійливо рекомендую серйозно ставитися до свого здоров'я і проводити дезінфекцію як вдома, так і в салоні автомобіля ", - говорить вірусолог Дмитро Косарєв.

 

Вірус – неклітинний інфекційний об'єкт, який передається від людини до людини двома шляхами:

  1. Повітряно-крапельним. Наприклад, коли хвора людина дихає, чхає і кашляє (за різними даними, вірус може поширюватися на відстань до 3-8 метрів від людини до людини);
  2. Контактним. Наприклад, якщо хворий чхнув в долоню, потім взявся нею за ручку дверей, а слідом йшла здорова людина, яка також відкривала двері і потім потерла очі.

Лікар-вірусолог попереджає, якщо ви носите маску і рукавички в громадських місцях, але, сідаючи в машину, одразу ж їх знімаєте, і думаєте, що захищені, – це не так. Ви легко могли занести вірус в салон автомобіля. Тут же ви торкаєтесь руками керма, дверної ручки, кнопок на приладовій панелі і кнопки опускання скла. Тому так важлива дезінфекція салону автомобіля і захист його від вірусів.

Засоби для дезінфекції автомобіля 

Антисептик

Користуйтеся автомобільними або антисептичними серветками і спреями. Нехай вони завжди лежать в бардачку. Протирайте ними ключі, телефон і окуляри.

Озонатор

Щоразу перед поїздкою озонуйте повітря. Для цього є спеціальні компактні і зручні пристрої. Їх використання замінить мийку салону водою з милом. Озон, що виробляється приладом, повністю знищує всі віруси і бактерії, а також усуває сторонні запахи. Безперечний плюс озонатора в тому, що крім захисту, ви оздоровлює себе і сім'ю: ви будете дихати зовсім чистим і корисним повітрям. Однак, пам'ятайте: прилад потрібно включати на 5-10 хвилин до поїздки, коли в автомобілі нікого немає, а потім, через 10 хвилин після завершення роботи, провітрити салон. І все – машина повністю продезінфікована і безпечна.

 

 

Запас рукавичок

Тримайте в бардачку запас гумових рукавичок і використовуйте їх, якщо потрібно вийти в магазин, на заправку, «забігти» кудись «на хвилину».

Запас масок для пасажирів

Запас додаткових масок знадобиться, коли будете підвозити кого-то незаплановано. Якщо це не члени сім'ї, а сусіди або колеги, то краще використовувати маски, щоб уникнути зараження.

Бактерицидні лампи

Якщо є підозра, що в салоні їхала хвора людина, машину після поїздки неодмінно потрібно обробити. Для цього відмінно підходять бактерицидні лампи: знайоме багатьом ультрафіолетове випромінювання, яким знезаражують приміщення в поліклініках і лікарнях, можна використовувати і в побуті. Є УФ-лампи для авто, вони надійно захистять вас і вашу сім'ю від вірусів і бактерій.

 

Чек-лист: що потрібно дезінфікувати:

Перевірте, чи всі частини авто ви дезінфізіруете: 

  • дверні ручки з обох сторін,
  • рульове колесо з перемикачами на колонці,
  • важіль перемикання передач і гальмівний важіль,
  • ремені безпеки,
  • кнопки системи мультимедіа,
  • кнопка на багажнику,
  • дверцята бензобака,
  • важелі регулювання сидінь.

 

Зараз, коли рівень захворюваності дуже високий, потрібно проявляти пильність і не нехтувати безпекою. Повірте, краще запобігти хворобі, ніж піддаватися ризику і довгий час лікувати ускладнення. З сучасними засобами дезінфекції ви легко можете подбати про захист від вірусів і бактерій. Бережіть себе!