Система фільтрів - головна складова будь-якого очищувача, у кожного елементу, що фільтрує є свій термін експлуатації. У цій статті ви дізнаєтеся про очищувачі повітря наступне:

 • Як включити очищувач повітря;
 • Як очистити очищувач повітря;
 • Як часто міняти фільтри.

Як користуватися очищувачем повітря

Як підключити очищувач повітря можна дізнатися у продавця-консультанта в магазині, де ви купуєте пристрій. У комплекті з цим приладом йде інструкція експлуатації очищувача повітря.

Очищувачі повітря, які можна придбати на нашому сайті, не вимагають складного підключення - досить включити в розетку або USB-порт.

Всі пристрої очищення повітря працюють від електромережі тому необхідно дотримуватися електробезпеки.

Правила експлуатації:

 1. У технічному паспорті вказана рекомендована площа, на яку розрахований очисник повітря. Для ефективного очищення повітря не нехтуйте цим показником;
 2. Не ставте очисник повітря в кутку і глухих зонах (за меблями, під столом, в шафі);
 3. Пристрій очищає повітря тільки в тій кімнаті, де воно встановлено. Найбільш підходяще місце для очищувача повітря - спальня, тут зосереджено максимальну кількість мікроорганізмів і пилу. Деякі очищувачі повітря не призначені для використання в кімнатах з підвищеною вологістю, наприклад, ванній;
 4. Вимикайте очищувач повітря від мережі, якщо не використовуєте його тривалий час;
 5. Не закривайте отвори на приладі і не засовуйте в них сторонні предмети;
 6. Перед першим використанням зніміть всі пакувальні матеріали з фільтрів для правильної роботи очищувача;
 7. Уникайте впливу прямих сонячних променів і будь-якого теплового впливу на прилад. Електроприлади, такі як телевізор і мікрохвильова піч, потрібно розміщувати на відстані не менше 1 м від повітроочисника;
 8. Не торкайтеся до приладу мокрими руками;
 9. Якщо прилад несправний, не ремонтуйте його самостійно, зверніться в сервісний центр;
 10. Прилад не призначений для дітей і осіб з обмеженими можливостями, що не можуть дотримуватися правил електробезпеки, крім випадків, коли здійснюється контроль іншими відповідальними особами;
 11. Перед заміною фільтра УФ-лампи та інших елементів переконайтеся, що прилад відключений від мережі;
 12. Не закривайте вікно під час роботи очищувача, повітряні потоки сприятливо впливають на якість очищення повітря.

Як почистити очищувач повітря

В ході використання очищувача він забруднюється як зовні, так і всередині.

Очищення очищувача повітря не повинно проводиться бензином, розчинниками і агресивними миючими засобами, також не використовуйте легкозаймисті аерозолі. Корпус досить протерти вологою м'якою тканиною.

Як помити очищувач повітря всередині? За допомогою м'якої тканини видаліть пил з повітрозабірних отворів або відсіку для фільтра для забезпечення оптимальної вентиляції

Не забувайте про своєчасну заміну фільтрів, саме вони забезпечують якість очищеного повітря. Використовувати фільтри довше заявленого терміну служби не можна. Так повітря буде не очищатися, а навпаки, ще більше забруднюватися через накопичений фільтром бруд.

Коли потрібно міняти фільтри

Для підтримки здоров'я лікарі рекомендують використовувати повітряочисники 24 години на добу. Виробники закладають в гарантію роботу приладу 8 годин на добу, тому при цілодобовому використанні очищувача повітря міняти фільтри необхідно раніше заявленого терміну експлуатації. Також термін експлуатації фільтрів скорочується при використанні приладу в кімнатах зі скупченням парів масла і сажі.

У деяких моделях очищувачів повітря про необхідність заміни або чищення фільтра може сигналізувати спеціальний датчик, як наприклад в Tower-101 з 8-ступінчастою очищенням повітря. Також існують самоочищуючі фільтри, в основному це попередній фільтр.

У технічному паспорті або інструкції експлуатації вказана періодичність очищення, заміни фільтра очищувача.

Попередній фільтр очищають через 6 місяців

ПРЕ-фільтр можна мити під проточною водою. Якщо бруду занадто багато, і він не вимивається, використовуйте м'яку щітку. Повністю сухий очищений фільтр встановлюють назад в очисник повітря. При зносі і пошкодженні попередній фільтр потрібно замінити.

Електростатичний фільтр очищають через 4-6 місяців

Електростатичний фільтр не вимагає заміни, його можна промити теплою водою і акуратно протерти вологою тканиною, щоб не пошкодити тонкі металеві пластини

Вугільний фільтр змінюють через 4-6 місяців

Ультрафіолетову лампу змінюють через 6 місяців

HEPA-фільтр рекомендується міняти через рік

Вугільний і HEPA-фільтри підлягають тільки заміні, продувати або мити - марно.

Деякі виробники заявляють, що термін експлуатації фільтрів в їх очищувачах досягає 7, а то і 10 років! Таке тривале користування забрудненого фільтра може принести шкоду здоров'ю, будь-який фільтр необхідно міняти не рідше 1 разу на рік.

Висновки

 1. Перед використанням очищувача повітря уважно прочитайте інструкцію;
 2. Встановлюйте, використовуйте очисник повітря в потрібних для нього приміщеннях з відповідними умовами;
 3. Вчасно міняйте і очищайте фільтри для якісного очищення повітря.