Ризик заразитися вірусом є завжди. Вам не обов'язково контактувати з хворою людиною - досить просто бути в приміщенні з інфікованим, або зайти після нього. Як залишатися здоровим? Секрет простий - дезінфікувати приміщення від вірусів. У статті ми розповімо, як це робити швидко та ефективно.

Дезінфекція приміщень

Для дезінфекції житла вам знадобиться всього навсього 30 хвилин, якщо використовувати сучасні прилади (наприклад, ультрафіолетову лампу), або кілька годин, якщо робити стандартне вологе прибирання.

Вологе прибирання з хімічними засобами усуває небезпечні мікроорганізми на поверхні предметів. Вологе повітря позитивно впливає на загальний стан організму і уповільнює розмноження бактерій.

Повноцінна санітарна дезінфекція приміщень від вірусів включає обробку:

 • Предметів;
 • Приміщення;
 • Повітря;
 • Води.

При виборі хімічного засобу необхідно звертати увагу на склад. Алергікам і людям із захворюваннями дихальних шляхів, більшість компонентів в дезінфікуючих засобах протипоказані. На щастя, є прилади, що рятують від виснажливого ​​щоденного прибирання.

Лампи для дезінфекції приміщень

Для дезінфекції повітря, предметів і води в приміщенні використовують спеціальні лампи. Вони бувають різних видів і відрізняються спектром дії:

 1. Сольова;
 2. Кварцова;
 3. Бактерицидна.

Сольова лампа призначена для кімнати невеликої площі. Кристали солі створюють іони в повітрі, очищають його від вірусів і мікроорганізмів.

Кварцові і бактерицидні лампи дуже схожі й візуально на перший погляд їх важко відрізнити. Але відмінності є! Кварцові лампи названі так не спроста, вони зроблені з кварцового скла, а поверхня бактерицидних покрита увіолевим склом.

Кварцові і бактерицидні лампи розраховані для знезараження приміщень. Ультрафіолет порушує синтез, розмноження бактерій і провокує їх загибель. Виділяють 4 типи УФ ламп: підвищеного і низького тиску, ртутні, ксенонові імпульсні.

Останні найбільш ефективні, але менш поширені. На щастя, вони доступні для покупки.

Ультрафіолетова лампа очищає приміщення знищуючи 99% небезпечних мікроорганізмів. Лампу можна повісити, поставити в будь-який куточок будинку:

 • Стельові кріпляться до стелі і не можуть нікуди переміщатися;
 • Настінна має більший спектр дій і ефективніше стельової, вона прикріплюється до стіни. У медустановах, де потрібна постійна дезінфекція інструментів її часто використовують;
 • Настільні ставляться і діють на обрану поверхню;
 • Пересувний апарат застосовується в великих приміщеннях;
 • Лампа що переноситься розрахована на невеликі приміщення.

Є два типи кварцових опромінювачів - відкриті і закриті. У перших, корпус не дає ультрафіолетовим променям покривати весь простір, вони безпечні для людей, й інших живих органзмів та рослин. Ефективність таких ламп 90-99%, трохи нижче ніж відкритих. Для будинку це найоптимальніший варіант. Деякі із закритих ламп можуть використовуватися для лікування захворювань вухо / горло / ніс і запальних процесів на шкірі, а в зимовий період є джерелом сонячного світла.

Для відкритих УФ ламп встановлюють графік дезінфекції приміщення. Це необхідно для безпеки, тому що прямі промені ультрафіолету негативно позначаються на здоров'ї, зокрема впливають на шкіру, судини та серце.

Правила використання кварцової і бактерицидної лампи для дезінфекції приміщень

Для ультрафіолетових ламп необхідно врахувати площа приміщення.

При стелі 2,5-3 м.

Площа

Об'єм

Потужність лампи

15-20 м²

40-50 м³

15 ВТ

25-35 м²

65-90 м³

30 ВТ

40-35 м²

100-125 м³

36 ВТ

 

Лампу встановлюють так, щоб ультрафіолетові промені доходили до предметів + ​​- на однаковій відстані. Поставити лампу в кутку кімнати - погана ідея. При тривалій роботі лампи, тканина вицвітає, тому якщо плануєте регулярно проводити дезінфекцію кварцовою лампою, бажано її прибрати.

 1. Перед дезінфекцією необхідно підготувати приміщення і вивести всіх людей, тварин, винести рослини.
 2. Прилад потрібно встановити, надіти захисні окуляри, потім залишити приміщення.
 3. Через 15-30 хвилин провітрити приміщення, дихати при кварцуванні озонованим повітрям не можна.
 4. Не торкатися трубки зі скла, в разі забруднення лампи, протерти її тканиною просоченої спиртом.
 5. Наступна дезінфекція повітря повинна проводитися після охолодження лампи.

Кварцові лампи чутливі до зовнішніх чинників, їм потрібно постійне постійна напруга. При зниженій напрузі лампа блимає, або гасне, при підвищеному зменшується термін експлуатації. Згодом знижується яскравість випромінювання, найбільш великий воно в перші 10 годин роботи. Час роботи, заявлений виробником, може зменшитися від кількості включення, або виключення лампи.

Бактерицидна лампа

Бактерицидні кварцові лампи призначені тільки для дезінфекції, лікувальних властивостей вона не має. Лампа підходить для: очищення повітря і предметів, дезінфекції води, стерилізації медичних інструментів.

Рециркулятор (лампа закритого типу) знезаражує повітря, очищає променями ультрафіолету і випускає його назад. Така лампа знезаражує приміщення до 50 м 2, а термін служби її набагато вище ніж кварцової.

Увіолеве скло в цих лампах не пропускає шкідливі ультрафіолетові промені і спектр. Тому вони більш безпечні для здоров'я людини. Якщо працює відкрита бактерицидна лампа, то перебувати в приміщенні з нею не можна. Провітрювати приміщення, як після кварцової, необов'язково.

Отже, для дезінфекції будинку і квартири найбільш ефективними є кварцові і бактерицидні лампи.

Для дезінфекції приміщення існує безліч приладів. Разом з регулярним прибиранням, загальновідомими правилами гігієни, можна вибудувати міцну оборону перед вірусами і мікробами.