Про позитивний вплив іонізації на організм людини відомо давно, але до цих навколо цього поняття витає безліч питань. У цій статті ми відповімо на них і розповімо, що таке і навіщо потрібна іонізація повітря, про користь і шкоду іонів.

Що значить іонізація повітря

Іонізація - процес від'єднання електрона від молекули, атома газу. Так утворюються молекули з позитивним і негативним зарядом (аерони), повітря наповнюється іонами кисню та азоту.

У приміщенні без іонізатора цей процес не відбувається, а концентрація іонів, в середньому, в 15 разів нижче норми.

Для чого потрібна іонізація повітря

В іонах кисню знаходиться атмосферна електрика, необхідна для здоров'я і бадьорості людини. Простіше кажучи: при диханні ми отримуємо електрику, яка запускає всі системи організму, стимулює мозкову діяльність і підвищує загальний тонус тіла. Це легко відчути, покинувши задушливий офіс та виїхавши за місто в ліс, на морське узбережжя або в гори: тіло відразу наповнюється енергією, дихати приємно і легко.

Технологічний прогрес залишив свій негативний відбиток. Працююча побутова техніка в приміщенні створює високу концентрацію «+» заряджених іонів. Це призводить до дисбалансу, який згубно впливає на самопочуття і сприяє утворенню пилу (для алергіків це особливо неприємне явище). Виникає логічне запитання: як поліпшити повітря в приміщенні і бути здоровими?

Прилади для іонізації повітря

Вивчивши процес іонізації люди навчилися його контролювати і створили іонізатор - апарат для очищення повітря в приміщенні. Функція іонізації повітря очищає його від вірусів, дрібнодисперсного пилу, може нейтралізувати сигаретний дим і неприємні запахи. Аерони, згенеровані іонізатором, притягуються до мікробів в повітрі і знищують їх. Негативні іони також осаджують пил в повітрі на поверхню предметів.

В автомобілі ми дихаємо сумішшю парфуму, сигаретного диму, випарів від оббивки, чадного газу. Іонізатор від Doctor-101 легко поправить цю ситуацію. Компактний прилад А-101 підключається до прикурювача і проводить очистку повітря іонізацією.

В багатьох очищувачів повітря є функція іонізації. Іонізація в тандемі з озоном, ультрафіолетом або різними фільтрами робить мікроклімат в квартирі максимально безпечним і комфортним. Але іонізація ≠ насичення киснем, тому приміщення все одно потрібно провітрювати, особливо перед включенням іонізатора.

Користь іонізації для організму

Іонізація використовується як супутня терапія при:

 • Астмі;
 • Захворюваннях кровоносної та центральної-нервової системи;
 • Артеріальному тиску.

Аерони змушують еритроцити працювати активніше і збільшується газообмін в легенях, це несе оздоровчий ефект:

 • Поліпшується якість сну;
 • Зміцнюється імунітет;
 • Поліпшується робота нервової системи і психологічний стан;
 • Прискорюється метаболізм;
 • Знижується больова чутливість;
 • Знижується шкода від електромагнітного випромінювання техніки;
 • Поліпшується якість тіла і шкіра (проходять вугрі, псоріаз, профілактика ранньої появи зморшок).

Шкода іонізації повітря: запобіжні заходи

Мінус іонізаторів - електрозаряд передається всім частинкам в повітрі, інфекції і пил осідають на предметах. Якщо не робити вчасно вологе прибирання, чи не протирати від пилу іонізатор, всі мікроорганізми і алергени знову піднімаються в повітря в ще більшій кількості. Заряджений пил в легенях - причина небезпечних захворювань. Тому іонізувати сильно забруднене приміщення ні в якому разі не можна.

Також не використовуйте іонізацію в приміщенні з людиною, хворою вірусом. Вірогідність зараження зростає в десятки разів.

Іонізація протипоказана при таких проблемах зі здоров'ям:

 • Злоякісне новоутворення;
 • Високий тиск;
 • Захворювання серцево-судинної системи;
 • Підвищена температура тіла;
 • Захворювання кровообігу головного мозку;
 • Індивідуальна непереносимість.

Маленьким дітям до року і людям, що відновлюють функції організму, після операції не варто перенасичувати повітря аеронами. При погіршенні стану варто відмовитися від іонізації.

Ми з'ясували, що дає іонізація повітря організму, але чекати миттєвого зцілення не варто. Позитивний ефект на організм проявляється через місяці, в особливих випадках навіть роки.

Дихайте безпечним повітрям і будьте здорові!