Народні методи лікування радикуліту і лікувальна фізкультура

Завжди ставтеся уважно до свого організму, особливо якщо ви періодично відчуваєте різкий біль в спині. Ніколи не тягніть із зверненням до лікаря. Лікар повинен уважно оглянути вас, точно визначити причину болю в спині і поставити діагноз. Для цього він повинен направити вас на рентгенологічне дослідження хребта.

В результаті цієї процедури стане ясно, де саме пошкодився хребет і наскільки це пошкодження серйозно. На підставі цих даних лікар визначає діагноз. Якщо його вердикт - радикуліт, то вам додатково слід відвідати мануального терапевта і гирудотерапевта. Таким чином, для 100% впевненості в поставленому діагнозі, ви повинні отримати підтвердження від мануального терапевта, лікаря-нервопатолога і закріпити все це даними рентгенологічного дослідження.

Методи лікування радикуліту

методы лечения радикулитаЯкщо думка фахівців одностайна, то варто почати замислюватися про методи лікування радикуліту. Хороший засіб в боротьбі з радикулітом - це лікувальна фізкультура, як додаток до неї можна застосовувати і різні народні засоби. В особливо серйозних випадках лікар рекомендує хірургічні методи лікування. Слід зауважити, що жоден з цих методів не може гарантувати вам абсолютне одужання. Важливо застосовувати їх в комплексі і не лінуватися.

Лікувальна фізкультура в боротьбі з радикулітом і з метою його профілактики

Важко переоцінити позитивний ефект, який чинить лікувальна фізкультура при лікуванні радикуліту. Загальновизнаною є думка лікарів, процес одужання хворих попереково-крижовий радикуліт йде швидше, якщо пацієнт регулярно робить певні фізичні вправи.

ЛФК для спини

Активна дія лікувальної фізкультури направлена на приведення м'язів спини в тонус і збільшення рухливості хребта. Як результат його загальний стан має покращитися, а працездатність повернутися до здорового стану. До підбору комплексу вправ необхідно підходити розумно - робити знижку на вік, звернути увагу яку форму має захворювання і яким є загальний стан організму. Приступаючи до занять, дуже важливо усвідомлювати, що лікувальна гімнастика має на меті не знеболювання, а саме повернення здорової рухливості хребта.Так само фізкультура може застосовуватися як профілактика виникнення самого захворювання, так і для запобігання хронічної  форми. В середньому, таке тренування триває не більше 10-ти хвилин в день, але навіть цього буває достатньо, щоб позбутися від хвороби. Так само, заходом профілактики виникнення радикуліту, можна вважати контроль за становищем хребта на протязі дня.

Народні способи лікування радикуліту

Тут необхідно вказати, що існує цілий комплекс народних заходів, що сприяють швидшому одужанню. В основному це всілякі компреси і вовняні вироби. Наприклад, дуже корисний лист лопуха - він діє як місцевий знеболювальний засіб. Компреси - дуже бажані при радикуліті. Аплікації з трав впливають на біологічно активні точки, допомагають відновити енергетичний баланс всього організму. Основною перевагою народних засобів для компресів є їх відносно висока ступінь ефективності без шкоди для здоров'я, яким грішать синтетичні ліки. Також трав'яні компреси легко виготовляються в домашніх умовах. Якщо хвороба знаходиться в гострій стадії або відбулося різке її загострення - забудьте про фізичні навантаження на спину. У цьому випадку лікарі рекомендують починати лікування з трьох речей: анальгетики, спокій і тепло. Дотримуючись цих рекомендацій, можна домогтися зниження болю вже через кілька днів. У ще більш складних випадках, запорукою швидкого одужання є повне розвантаження хворого. Іноді для цих цілей застосовується спеціальний корсет, який фіксує відділ хребта в одному статичному положенні.

болить голова і шия
болить голова і шия

Пояс при остеохондрозі поперекового відділу

Для лікування так само застосовують спеціальні пояса, які зігрівають уражене місце. Пневматичний корсет від остеохондрозу "Spinal Doctor-101" допоможе впоратися з болемами у хребті. В основному він має наступну терапевтичну дію: зігріває хворе місце, завдяки чому підвищується лімфоток і кровотік, що веде до зниження болю і підвищення рухливості суглобів. Вовняна хустка при радикуліті як і раніше в моді. Дія натуральної вовни заснована на зігріванні і вбиранні зайвої вологи у хворому місці.

Можна зробити логічний висновок:

Уражена радикулітом ділянка хребта вимагає підвищеної уваги. Його необхідно зігрівати, забезпечити приплив кисню і прилив крові. Не варто ставити хрест на якийсь із областей свого життя - потрібно просто пристосуватися до нової реальності. Займатися лікувальною гімнастикою потрібно з розумом, без зайвого завзяття. Постарайтеся виробити для себе оптимальне навантаження і намагайтеся не пропускати тренування.