Найчастіше віруси передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і через предмети в громадському транспорті, закритих приміщеннях, на навчанні, роботі і т.д.

У зону ризику потрапляють ті, хто щодня контактує з десятками людей. На жаль, багато професій передбачають постійний тісний контакт з людьми та варіанту віддаленої роботи у них немає. Дистанційна робота в цьому плані більш безпечна  — організм стикається з меншою кількістю збудників ніж, наприклад, працівники підприємств, фахівці у сфері послуг, держслужбовці (медики, поліцейські й т.д.).

Як же вберегтися від вірусу, якщо віддалена робота вам не підходить? Читайте далі!

У цій статті ми відповімо на такі питання:

Яких правил потрібно дотримуватися, щоб не захворіти на роботі?

Як правильно дезинфікувати робоче місце?

Як провести дезинфекцію будь-якого приміщення швидше та ефективніше?

Як не захворіти на роботі: загальні правила

Перше і найголовніше правило  — підтримання особистої гігієни. Неважливо працюєте ви вдома, або з людьми, миття рук з милом обов'язковий ритуал! Ця частина тіла людини одна з головних учасників в передачі мікробів. Рекомендується уникати рукостискань і контакту з руками іншої людини, завжди на підхваті мати антибактеріальні серветки.

Сухе повітря сприяє розмноженню і поширенню бактерій. А перебування в приміщенні з пересушеним повітрям негативно позначається на здоров'ї, і ризик зараження ГРВІ зростає. Тому необхідно, щоб в робочому приміщенні вчасно приводили вологе прибирання. Зволожувачі повітря відмінні помічники в цій проблемі.

У світлі останніх подій багато людей дізналися, що таке «маска» і як її використовувати. Носити одноразову маску необхідно всім, навіть здоровим співробітникам, міняти її потрібно кожні 2-4 години. Але навіть маска та підтримання дистанції в 1-1,5 метра не є 100% гарантією захисту.

Дезінфекція робочого місця

Найбільш брудним і привабливим для мікробів місцем є робоче приміщення. Тут бактерії живуть на найбільш використовуваних предметах:

 • Ручки меблів і дверей;
 • Клавіатура, мишки ПК;
 • Стіл;
 • Телефон;
 • Кнопки на оргтехніці та кухонному обладнанні.

По можливості їх потрібно протирати та використовувати дезінсектор.

АЛЕ! Якщо людині необхідно працювати з людьми і з багатьма контактувати, де ж знайти час та сили для дезінфекції всього вищеперерахованого? А чи потрібно це робити вручну?

Як очистити повітря від вірусів

Зараз створено безліч приладів, які спрощують життя людини, і дезінфекція не виняток. На допомогу приходять озонатори, бактерицидні лампи та рецикулятори. Що ж вибрати і як ними користуватися?

Для людних приміщень

При постійному напливу людей можна використовувати безозонову УФ лампу рециркулятор закритого типу. Він не виділяє озон і абсолютно безпечний для людини, але віруси та бактерії вбиває навіть у важкодоступних місцях, очищає повітря і предмети. Наприклад, Turbo Clean 101 з цими завданнями справляється на відмінно. Досить просто увімкнути в розетку і за дві години він очистить приміщення площею 30 м2.

Для кабінету й офісу

Якщо ж ви працюєте в кабінеті, або в приміщенні, куди зрідка заходять співробітники і клієнти, то безозонова бактерицидна лампа допоможе знищити віруси на робочому місці. Її можна включати на обідній перерві.

На мікроорганізми лампа впливає ультрафіолетовими променями, вони руйнують ланцюжки ДНК, завдяки чому віруси гинуть. Ніяке прибирання не впорається краще. Завдяки датчику руху УФ-лампа вимикається при русі людини і вмикається, коли вона покидає приміщення. Для роботи лампи потрібно:

 1. Підключити її до мережі;
 2. Встановити режим дезинфекції, чим більше приміщення, тим довше час (залежить від моделі, наприклад, в Smart Radar 101 для дезинфекції 40м2 лампа повинна працювати пів години);
 3. Покинути приміщення.

Озонування в неробочий час

Для великих і промислових приміщень можна використовувати озонатори та озонові бактерицидні лампи. Дихати повітрям насиченим озоном не рекомендується, тому така дезинфекція на роботі проводиться в неробочий час, коли співробітники вже пішли. Вона ефективна на 100%, знищує всі віруси та мікроби. Після озонування потрібно провітрити приміщення.

Плюси приладів для дезинфекції на роботі

Крім 100% ефективності знищення патогенних мікроорганізмів, у приладів для дезинфекції є свої переваги перед звичайним прибиранням:

 • У деяких приладах є датчики та таймери включення / виключення, автоматичне налаштування дезинфекції, варто тільки поставити час і проміжок, через який вона буде проводитися;
 • Більшість ламп, очищувачів і озонаторів негабаритні та легкі, винятком є ​​промислові прилади для дезінфекції великих приміщень, але навіть вони важать не більше 10 кг, а за габаритами як системний блок до ПК;
 • Істотна економія на часі, ресурсах, витрачених на щоденне очищення, вологе прибирання і дезинфекцію;
 • Дихати очищеним повітрям набагато приємніше, підвищується працездатність і продуктивність, що дуже важливо для якості роботи;
 • Озонування очищає повітря не тільки від вірусів, але й від пилу, сторонніх запахів, шкідливих речовин.

Найбезпечніший варіант роботи  — дистанційна робота. Але не все так чудово як здається. Так, це позбавляє від контакту з людьми, але не заважає мікробам оселитися на робочому місці. До того ж, є велика ймовірність підхопити вірус від рідних і близьких людей, що приходять до вас додому.

Проводьте дезінфекцію, мийте руки з милом і будьте здорові!