Озонатор води – прилад, призначений для глибокого очищення води, що використовується для пиття та побутових цілей. Домашній озонатор видаляє з рідини шкідливі речовини та знищує бактерії, віруси та грибки. З цієї статті ви дізнаєтеся, навіщо і як озонувати воду озонатором.

Як працює озонатор води?

Робота озонатора полягає у заборі кисню з навколишнього середовища та електричному впливі на нього всередині приладу, внаслідок чого утворюється озон. При озонуванні води озон силіконової трубки з дифузорним каменем на кінці (розсікач струменя озону) переміщається в рідину, впливаючи на органічні та неорганічні домішки. Завдяки цьому вони переходять із розчинної форми в нерозчинну, випадаючи в осад. Він утворюється не завжди, тільки якщо у воді міститься дійсно велика кількість важких металів. Осад видно неозброєним поглядом, тому при його появі воду перед вживанням потрібно профільтрувати.

Повна дезінфекція води проводиться за концентрації озону 0,4-0,5 мг на 1 літр води. Залежно від якості води цей показник може змінюватись.

Побутові пристрої можуть містити додаткові функції. Наприклад, озонатор іонізатор води Catalina-101 PLUS може не тільки дезінфікувати повітря та знезаражувати воду озоном, але й насичувати її негативно зарядженими іонами. Це дозволяє отримати чисту воду для пиття та відновити самопочуття за рахунок насичення організму іонізованою водою. Пристрій має компактні розміри, тому його легко брати в дорогу або використовувати в офісі.

Озонатор води: користь та шкода озонованої води для людини

Обробка води озоном має ряд переваг:

 • Видалення патогенів. Озон знищує всі шкідливі мікроорганізми, які можуть бути у воді (грибки, віруси, бактерії);
 • Очищення від домішок будь-якого характеру. Обробка озоном очищає воду від з'єднань важких металів, гербіцидів, пестицидів та інших шкідливих компонентів. Залишки реакції випадають в осад або перетворюються на леткі безпечні компоненти;
 • Поліпшення смакових якостей. Озон покращує смакові якості води, видаляючи всі домішки, що викликають неприємний післясмак. Наприклад, у хлорованій воді перестає відчуватися специфічний смак хлорки;
 • Позитивний вплив на організм. Озонована вода нормалізує роботу серцевого м'яза, зменшує запальний процес, загоює рани, прискорює метаболізм, покращує роботу легень.

Зважайте, що вдихання озону може подразнювати дихальні шляхи, тому не варто пити щойно озоновану воду. Дайте їй постояти 5-10 хвилин для зменшення концентрації озону і пийте на здоров'я.

Озонатор води: для чого потрібний прилад у домашніх умовах

Рідину після озонатора очищення води можна використовувати в таких цілях:

 • Прийом замість звичайної питної води;
 • Дезінфекція поверхонь;
 • Миття посуду;
 • Прання;
 • Приготування їжі;
 • Гігієна ротової порожнини;
 • Використання як косметичний догляд.

Окремо відзначимо озонатор для промислового очищення басейнів. Озонування дозволяє очистити воду і позбутися нальоту в трубах, воно безпечніше та економічніше, ніж інші способи очищення води, у тому числі хлорування. Очищена озоном вода знижує ризик зараження відвідувачів бактеріями та мікроорганізмами у громадських басейнах, не завдаючи шкоди здоров'ю.

Як вибрати озонатор води для дому?

Вибираючи побутовий озонатор води слід враховувати його характеристики. До них відносять:

 • Потужність устрою;
 • Розміри озонатора;
 • Розташування електродів (вертикальне чи горизонтальне).

Докладніше дізнатися про правильний вибір побутового озонатора можна за посиланням.
Якщо ви шукаєте домашній озонатор води, зверніть увагу на Cyclone-101 із програмованим таймером.
Чи не можете визначитися? Зверніться до наших фахівців! Залиште повідомлення у формі зворотного зв'язку, і ми передзвонимо вам протягом робочого дня.