Наше благополуччя та ефективність залежать від чистоти та вологості повітря. Отже, сухе або надмірно вологе повітря погіршує здоров'я.

У цій статті ви дізнаєтеся, чому вам потрібно знати вологість повітря, як виміряти його і привести в норму.

Що означає "вологість повітря"?

Вологість повітря - це рівень насичення повітря, водяної пари. Є два типи вологості:

 1. Абсолютна;
 2. Відносна.

Абсолютна - об'єм води в повітрі м³. У кімнаті частота вологості визначається за допомогою двох величин і співвідношення першої до другої: реальний об'єм води в повітрі поділяється на максимально можливу кількість води в цьому кубометрі. Коли говорять про вологість у приміщенні, то це означає відносна вологість, вона вимірюється у відсотках за допомогою гігрометра.

Чому вам потрібно знати рівень вологості

Пилові частинки піднімаються в повітря. Це може спровокувати появу небажаних мікроорганізмів та пилових кліщів. Сухе повітря в приміщенні негативно впливає на здоров'я людини:

 • Лущення, мікротріщини шкіри та передчасні зморшки через відсутність вологи, зниження еластичності шкіри;
 • Подразненні сухі очі;
 • Головний біль, зниження продуктивності, загальна слабкість через відсутність кисню в крові;
 • Проблеми з ГТС - ефективність травної системи уповільнюється;
 • Ослабленний імунітет та ризик ГРЗ через пересушення дихальних шляхів.

Нормальне повітря потрібне не тільки людині, але й тваринам, рослинам. Від відсутності вологи меблі покриваються тріщинами, а оздоблення приміщень блякне. Листя і коріння рослин пересихають.

Але що відбувається від надлишку вологи? Постійно запітнілі вікна в квартирі є вірною ознакою високої вологості. Це чудове середовище існування для цвілі та грибка, в таких умовах вони активно розмножуються, покривають стіни. Вдихати таке повітря небезпечно.У людей з алергією та хронічними захворюваннями органів дихання, це повітря лише погіршує стан організму. Книги та інші паперові предмети змінюють свою структуру та деформуються, рослини загнивають. На щастя, є пристрої, які очищають повітря від грибка, плісняви та інших мікроорганізмів.

Отже, обидва варіанти небезпечні для здоров'я сім'ї та навколишніх предметів. Яку вологість у кімнаті слід вважати нормою?

Яка волога повинна бути в квартирі

Кожен тип приміщення має власну вологість повітря. Ці показники викладені в санітарно-епідеміологічних нормах і залежать від двох параметрів - оптимальної вологості та максимального значення. Ви можете зробити з вимірювання вологості повітря кожного кута в будинку та придбати зволожувач повітря відповідно до ваших потреб. Зволожувач повітря Onix-101 призначений для квартири та дому з великою кімнатою до 30 м², Ви можете самі регулювати рівень зволоження за допомою спеціальної ручки. 

Вологість на кухні, ванній кімнаті та туалеті

Вологість повітря на кухні, в ванні кімнаті та туалеті може досягати 100% завдяки особливостям використання цих кімнат, але не на постійній основі. Коридор вважається допоміжним приміщенням, людина проводить головний час в інших кімнатах, тому не потрібно суворо дотримуватися стандартів тут.

На кухні та ванній кімнаті є бажана межа - 40-60%. З постійною високою вологістю в цих кімнатах необхідно встановити витяжку.

Вологість в офісі, вітальні, спальні

У офісі, де є папір та технологічні прилади, вологість повинна становити 30-40%.

Час року також впливає на повітря. Взимку вологість повітря перевантажена від батареї та інших опалювальних пристроїв. Вологість поглинається м'якими меблями, плюшевими іграшками, килимами. Взимку нормальна вологість для дорослої спальні коливається в межах 30-45%. Розміщення квартири також впливає на вологість: в кутових, незважаючи на те, що ввімкнене опалення, віна вище. Влітку в кімнаті норма становить 30-65%. Кондиціонер проганяє кімнатне повітря по колу і забирає частину вологи, це потрібно враховувати в жаркий сезон.

Для меблів, антикваріату, технологій є також норми вологості:

 • Меблі не псуються при 40-60%;
 • Побутова техніка безперебійно працює при 45-60%;
 • Паперові вироби, книги не деформуються на 30-65%;
 • Тропічні рослини вимагають високої вологості 80-95%, 75-80%, іншим буде достатньо 40-70%.

Повітря в дитячій кімнаті

Батьки повинні заздалегідь подумати про повітря в дитячій кімнаті. Для дитини в своїй кімнаті лікарі рекомендують дотримуватися високої вологості 50-70%. Такі показники забезпечують здоровий сон, дитина буде менше хворіти. Для новонароджених, потрібне не тільки вологе, а й чисте повітря. Після стерильних умов дитина входить у світ з багатьма мікроорганізмами. Зволожувач повітря Alto-101 не тільки зволожує, а й дезинфікує повітря завдякивбудованій ультрафіолетовій бактерицидній лампі.

З сухим повітрям, дитина втрачає вологу для зволоження тіла. У немовлят ці процеси ще не налаштовані, і відсутні запаси вологи, які часто призводять до виснаження тіла. Це супроводжується проблемами з травленням, болями у животі, утворюючи закладеність у носі, ускладненне дихання.

Як змінити вологість повітря в приміщенні

Цей показник можна контролювати самостійно:

 • Часто проводити вологе прибирання;
 • Розмістити корисні домашні рослини;
 • Встановити акваріум;
 • Повісити вологий одяг, нижню білизну;
 • Поставити посудину з водою.

Але це не завжди вберігає, тому що взимку холодне повітря має невеликий відсоток вологості, а перепад температур може негативно вплинути на здоров'я. Є рішення простіше. У приміщенні норма вологості повітря легко тримається за допомогою зволожувача, і позбавляє потреби в повсякденному вологому прибиранні. 

Але що робити з надмірною вологістю повітря?

Як позбутися від надлишку вологи

 • Провітрювати приміщення;
 • Витяжки, де це необхідно, і можливо,;
 • Перевірте сантехніку на пошкодження;
 • Не сушіть білизну в кімнаті;
 • Користуйтеся осушувачем повітря;
 • Використовуйте кондиціонер та нагрівальні пристрої.

Навіть якщо у вас немає часу для щоденного вологого прибирання, щоб дотримуватися стандартів вологи в будинку та залишатися здоровими, можливо без зусиль.