Багато людей страждають алергічними реакціями роками, пробуючи все можливе для полегшення свого стану. На сьогодні вирішити проблему з алергенами можна за допомогою спеціальних пристроїв - очищувачів повітря для приміщень.

Зі статті ви дізнаєтесь про можливі алергени в приміщенні, а також який очищувач повітря для алергіків підходить найбільше.

Основні алергени в повітрі

Основні алергени в повітрі в приміщенні:

 • Шерсть домашніх тварин. Цей алерген часто накопичується в повітрі, викликаючи реакції у вигляді чхання, кашлю, утрудненого дихання, рясної сльозотечі;
 • Пилок з вулиці. Незважаючи на те, що це вважається сезонною проблемою, вона може посилитися при великій концентрації алергену в приміщенні. Реакція проявляється запаленими очима, нежитем, чханням;
 • Пил і цвіль. У цю категорію входять пилові кліщі і їх виділення, спори цвілевих грибів, мікрочастинки з волокон одягу і предметів інтер'єру. Все це негативно впливає на здоров'я людини. Наприклад, неконтрольоване зростання грибків і плісняви, а також відсутність заходів по боротьбі з ними викликає не тільки зовнішні прояви (чхання, кашель), але й захворювання. Від спор цвілі, які проникли в організм, дуже важко позбутися.

Чи допомагає очищувач повітря при алергії? 

Залежно від виду фільтра, прилад для очищення повітря здатний затримувати до 99,9% шкідливих часток (наприклад, фільтри НЕРА). Універсальні прилади 3в1 знижують концентрацію не тільки алергенів, а й вірусів з бактеріями.

Очищувач повітря проти алергії може мати комбінацію з фільтрів або один (прості пристрої). Можуть використовуватися такі фільтри:

 • Механічні;
 • Плазмові;
 • Фотокаталітичні;
 • Електростатичні;
 • Вугільні;
 • НЕРА-фільтри.

Кожен з перерахованих фільтрів найкраще справляється з певним видом мікрочастинок і забруднень, в тому числі і токсичних, постійно очищаючи від них приміщення. Необхідно вибирати такі очисники, які ефективно усувають конкретні алергени. Наприклад, вугільні фільтри добре справляються з димом і деякими газами, а фотокаталітичні - з пилом і пиловими кліщами, спорами грибків. Найефективніші для мікрочастинок - фільтри НЕРА, однак вони не справляються з неприємними запахами і швидко забруднюються великими мікрочастинками, наприклад, шерстю. Тому в очищувачах повітря часто використовують комплексні фільтри.

Очищувач повітря для алергіків і астматиків: важливі характеристики

При наявності в сім'ї людини, яка страждає алергією, очищення повітря повинно відбуватися безперервно. Це особливо важливо в періоди цвітінь, коли "атака" на організм йде не тільки з приміщення, але й з вулиці. Саме тому очищувач повітря при алергії слід ретельно вибирати, беручи до уваги технічні параметри:

 • Площа приміщення. Один з головних параметрів, якщо його не враховувати, то пристрій просто не буде справлятися. Рекомендується вибирати очищувач з запасом;
 • Розмір. Ця характеристика важлива при купівлі мобільного пристрою для зручності його перенесення. Стаціонарний прилад підлогового або настільного типу вибирають в залежності від особистих уподобань;
 • Швидкість очищення повітря. Ідеальний варіант - проведення повного циклу очищення повітряних мас два і більше разів за шістдесят хвилин. Для цього необхідно взяти до уваги висоту стелі. Один і той же прилад в приміщеннях з високими і низькими стелями за такий самий час буде очищати різний об'єм повітря;
 • Фільтри. Кращі очищувачі повітря для алергіків мають відразу кілька фільтрів, за допомогою яких відбувається багатоступеневе очищення повітряних мас;
 • Додаткові можливості. Для зручності користувача пристрій може бути оснащено пультом дистанційного керування, цифровим дисплеєм, таймером, захистом від дітей, різними індикаторами. У цьому випадку вибір грунтується на необхідності подібних функцій і фінансових можливостях.

Який очищувач повітря краще для алергіка?

На сьогодні найефективніші очищувачі повітря НЕРА для алергіків. Вони відносяться до фільтрів тонкого очищення, тому що здатні затримувати дрібні частки, що знаходяться в повітряному просторі приміщення. Згідно з міжнародною класифікацією НЕРА, фільтри цієї категорії бувають наступних класів - від Н10 до Н14. Чим вище клас, тим вище ступінь очищення. Такі фільтри обов'язково потрібно міняти раз на рік.

Доступний і функціональний очищувач з НЕРА фільтром - це Montego. Він активно бореться з пилом, кліщами, гаром, спорами цвілі, частками розміром РМ2,5 й іншими речовинами. Пристрій обладнаний триступеневою системою очищення, що складається з первинного, НЕРА і вугільного фільтра.

Додатково очищувач Montego іонізує повітря, регулюючи природний баланс негативно і позитивно заряджених іонів в приміщенні. Це пов'язано з тим, що всі побутові прилади іонізують повітря позитивно зарядженими частинками. Їх надлишок викликає у людини головні болі і втому. Montego насичує повітря негативними іонами, встановлюючи баланс з позитивними.

Також є очищувачі, які крім алергенів знищують і віруси. Наприклад, Nobico, крім іонізації і фільтрації повітря, проводить бактерицидне очищення. УФ-лампа в пристрої включається окремо. Таким чином, Nobico - це комплексний очисник, який зручно використовувати в епідеміологічні періоди людям з ослабленим імунітетом.

Очищувачі повітря Montego і Nobico - портативні. Прилади можна брати з собою в дорогу і встановлювати в машину.

Якщо ви страждаєте алергічними реакціями на пилок або шерсть тварин, встановіть  Kiddy-101, пристрій для очищення повітря в домашніх умовах. З його допомогою можна поліпшити якість життя і не відчувати негативного впливу навколишнього середовища, тому що Kiddy-101 на 99,9% знищує алергени, неприємні запахи, випаровування. Kiddy-101 має дисплей, на якому відображається поточний стан повітря в приміщенні. Якщо немає бажання постійно коригувати роботу приладу, можна використовувати автоматичний режим.

Ми допоможемо вибрати очищувачі та зволожувачі повітря для алергіків, виходячи з ваших запитів і характеристик приміщення. Залиште свій номер телефону, і ми зателефонуємо вам протягом робочого дня!