Щоб відповісти на це питання, спочатку запитайте себе наступне, і відповідь буде аналогічний:

«Мені важлива свіжість і чистота продуктів, очищення їх від хвороботворних мікроорганізмів? Стан свого здоров'я і добре самопочуття? ».

Адже джерелом вірусних та інфекційних захворювань може бути не тільки прямий контакт з людьми, а й предметами, продуктами.

Про те, як і навіщо озонувати продукти читайте далі.

Чим корисно озонування продуктів

Перед тим як продукти потрапляють на ваш стіл, вони проходять через десятки рук, склади, транспортування. Звичайно за цей час на них осідає безліч бактерій. Екологічно чисті і вирощені на своєму городі овочі також вимагають стерилізації. Так, на них ніхто не чхав, не чіпав брудними руками, але як щодо паразитів і мікроорганізмів в землі, польових мишей і т.д.

«Навіщо озонатор, якщо я завжди ретельно мою продукти, замочую їх у воді?». Озонування дезінфікує не тільки зовні, але і всередині, тому ретельне миття продуктів ≠ озонування. Звичайне варіння, замочування продуктів позбавляє всього від 10-30% нітратів. А вітаміни після таких процедур навряд чи залишаться в такій же кількості.

Беззаперечні плюси озонування продуктів:

  • Підвищується термін зберігання продуктів;
  • Нейтралізуються, виводяться пестициди і сторонні хімікати;
  • Дезінфекція від хвороботворних мікроорганізмів;
  • Знищення патогенної мікрофлори, личинок, яєць паразитів;
  • Покращує смак продуктів за рахунок насичення їх киснем;
  • Усуває гормони й антибіотики що знаходяться, наприклад, в м'ясних, рибних продуктах.

На харчових підприємствах часто використовують промислові озонатори перед вакуумною упаковкою, консервуванням, заморожуванням продуктів або розливі бутильованої води.

Як працює озонатор?

Як діє озон

Озон (О3) - це природний газ, окислювач з характерним запахом. Під впливом розряду електрики О2 розкладається на атоми, атомарний кисень об'єднується з молекулярним і утворюється озон. Озон повністю знищує віруси, бактерії і хвороботворні мікроорганізми.

Озонування продуктів харчування потрібно проводити приладами, озонаторами призначеними для цього, наприклад, побутовими озонаторами iTRIM-101, MEGA MAX-101. Усунути запахи в холодильнику і провести стерилізацію продуктів можна використавши Refrigeratory Kavass 101. В процесі озонування озон переходить в форму кисню, не утворюючи токсичних сполук, і швидко розкладається.

Це зручно, безпечно і економічно вигідно! Такі прилади використовують мінімальну кількість електроенергії, а озонування продуктів проводитися за все за 10-15 хвилин.

Як озонувати продукти

Перед стерилізацією продуктів харчування підберіть посуд в якій будете проводити знезаражування. Озон - це речовина, що може вступати в додаткові реакції з іншими хімічними елементами. Не можна озонувати в ємностях з металу, алюмінію, гуми. Для цих цілей краще взяти посуд з «нейтральних» матеріалів: скляну, керамічну, пластмасову, дерев'яну, з неушкодженою емаллю, без сколів і тріщин.

Обробка продуктів озонатором проходить в кілька етапів:

  1. Налийте в посуд воду і помістіть в неї продукти;
  2. Покладіть трубку озонатора в ємність під воду, включіть озонатор на 10-15 хвилин;
  3. Злийте піну і промийте продукти під проточною водою.

Сухі продукти призначені для зберігання озонують в щільно закритій ємності, або пакеті з розрахунком 3 хвилини на 1 кг продукту.

Це основні, незмінні правила озонування, але в залежності від виду продукту є ряд рекомендацій.

М'ясні і рибні продукти

Перед озонуванням необхідно порізати продукт. Залийте водою, помістіть в неї трубку зі спеціальною насадкою. Для озонування риби і м'яса достатньо 10-15 хвилин.

Овочі та фрукти

Промийте овочі і фрукти, ємність з ними залийте водою, так щоб вони були повністю покриті. Озонувати можна як цілі, так і порізані продукти. Поставте трубку на воду і включіть озонатор для фруктів на 10-15 хвилин.

Яйця

Покладіть яйця в ємність з водою, помістіть в воду трубку озонатора, через 10 хвилин вони будуть проозоніровани.

Крупи

Крупи перед варінням озонують 5-10 хвилин. Для поліпшення смакових якостей варити крупу можна в озонованою воді. Також, можна озонувати і сухі крупи. Помістіть трубку озонатора на 10 хвилин в пакет з крупою і щільно закрийте його, щоб повітря не потрапляло до будинку.

Консервовані, заморожені фрукти та овочі

Перед закачуванням, промийте і висушіть овочі, покладіть в банку і опустіть трубку озонатора між шийкою банки і верхнім шаром продуктів. Озонувати трилітрову банку потрібно 25-30 хвилин, періодично струшуючи. Далі закрийте банку стерилізованої (обдайте її окропом) капроновою кришкою, переверніть і зберігайте в прохолодному місці.

Перед заморожуванням фруктів і овочів їх можна промити озонованою водою. Це не тільки знезаражує продукт, але і знижує концентрацію хлору та інших хімічних сполук що знаходяться у водопровідній воді.

Ефективність озонування становить 100%! Кращого способу стерилізації продуктів людство ще не створило.

Ми самі відповідаємо за своє харчування і здоров'я. Якщо є можливість його поліпшити, чому б цим не скористатися.